БЕЗКОШТОВНЕ ЖИТЛО ТА НОВІ ЗНАЙОМСТВА В ЄВРОПІ
Володимир Косинський
27.04.2020
1524

Couchsurfing - це сервіс, в якому ви можете знайти у кого зупинитися на одну або кілька ночей абсолютно безкоштовно практично в будь-якому місті світу. Ця спільнота — як окрема соціальна мережа для бюджетних мандрівників з усього світу. В ній у кожного є свій профіль, фотографії, рейтинг та відгуки інших людей. Ви можете домовитися про ночівлю у кого завгодно або запросити переночувати до себе мандрівників з іншої країни.

Звичайно, це спосіб не для всіх,він вимагає сміливості і відкритості до людей. Якщо це про вас, я коротко розповім, як це працює.

1. Ви реєструєтеся на couchsurfing.com

Створюючи профіль, не скупіться на розповідь про себе, свої хобі та захоплення. Завантажте більше однієї фотографії.

Першого хоста (людину, яка запрошує до себе) знайти буде складно, оскільки про вас немає ніяких відгуків і незрозуміло, що ви за людина. Тут допоможе гарний розгорнутий лист про себе. Про це трохи далі.

2. У пошуку вкажіть, в якому місті і в які дати вам потрібен нічліг

Ви побачите список людей, які ймовірно, зможуть вас прийняти. Тут виключно питання удачі, оскільки без верифікації (платна послуга) у вас є обмеження на кількість запитів. Вивчіть інформацію про людину, почитайте відгуки. Якщо вам все подобається, прийшов час використати головну "зброю".

3. Напишіть в запиті розгорнутий лист про себе

Пам'ятайте, цей лист - знайомство людини з вами і після прочитання вона повинна вирішити, чи пускати вас в свій дім. Головне, будьте чесними і відкритими - це об'єднує людей з усіх країн світу.

Важливий нюанс: вам потрібно володіти хоча б мінімальною розмовною англійською, щоб написати лист і спілкуватися з хостами.

Тема Каучсерфінгу досить спірна і дуже довга. На це вирішуються не всі, але якщо вам стало цікаво — подивіться більше інформації від travel-блогерів на YouTube. А я коротко розповім про свій досвід.

Власний досвід Каучсерфінгу

Це було під час подорожі автостопом в Амстердам. Ми їхали вдводх з товаришем і з пошуками хосту у нас якось не складалося. Я перевищив ліміт запитів і жоден з них мені не підтвердили. Щоправда, одна з дівчат порадила написати в окрему групу "Last minute Couch in Vienna". Якщо знайдете такі теми в потрібному вам місті — сміливо пишіть туди, це працює.

Буквально через годину після повідомлення в групі, мені написав Тамір і запропонував зупинитися у нього. Ми почитали відгуки, всі 26 різними мовами були позитивні, тому ми погодилися. Як з'ясувалося через 15 хв листування, Тамір з Монголії, довгий час жив в Москві і вільно розмовляє російською. Він скинув дуже докладний опис як знайти його будинок, який виявився дуже сучасним і у відмінному районі Відня, поруч з Пратором. Квартира була зі свіжим ремонтом і всіма зручностями. Тамір виявився надзвичайно цікавим співрозмовником і максимально адекватною людиною. Він смачно нас нагодував, показав кращий місцевий паб і навіть провів невелику екскурсію по архітектурній пам'ятці Австрії — Віденському Економічному університету.

Виділив нам окреме просторе ліжко, вранці розповів, як простіше дістатися до автобусної зупинки, дав з собою по пляшці гірської води і залишив максимально приємні враження від цього знайомства.

І в кінцевому результаті, на поїздку до Відня ми з другом витратили по 5€ кожен, і то на келих пива і закуски в пабі.

Звичайно, зустрічаються і погані відгуки про досвід Каучсерфінгу, тому тільки вам вирішувати, пробувати цей вид ночівлі чи ні. Я абсолютно точно буду користуватися цим сервісом ще.


Більше цікавої інформації про бюджетні способи подорожувати
за тегом #НЕРОВНИЙ TRAVEL 
Telegram-канал автора «Неровный Travel»

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ