ТРІЙЦЯ АБО «ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ» | ТЕЛЕВЕРСІЯ СВЯТКОВОГО КОНЦЕРТУ
Катерина Савенко
09.06.2020
1431

7 червня українці відзначали свято Трійці. З цієї нагоди колективи культурно-мистецького комплексу "АКАДЕМ" підготували для бориспільців телеверсію святкового концерту "Прийди, прийди до мене, неділенько зелена".

Трійця або «Зелена неділя» прийшла до нас ще з язичницьких часів. У давнину люди вірили, що у лісах, полях, озерах живуть дивні істоти-русалки, дуже гарні дівчата, стрункі й русокосі. У Зелену неділю до пізньої ночі дівчата водять танки, жартують з хлопцями, а потім, вертаючись до села, не минають тієї хати, де є дівчина засватана, де весілля має бути. Батьки у яких є дочка на виданні, запрошують до себе, або дівчат з хлопцями поспівати та щастя- здоров’я побажати. Тоді доня обов’язково «замолодіє». Отака- то сила Зеленої Неділі.

В основі Зелених свят лежить культура дерева, культура квітів. У ці дні оселі клечали гілками, квітами, зіллям. Звичай вносити до хати зелень на зелений тиждень означав запросити русалок, а відповідно, душ померлих родичів, бо вони живуть у травах і квітах, гілочках дерев.

У давнину існували вірування про те, що духи померлих взимку перебувають у воді, особливо тих, хто помер не власною смертю. Наприкінці весни, коли починається літо, їх душі переселяються до лісу, в поля, де квітує жито, в квіти та дерева. Ось чому ми заносимо до осель зелень, щоби душі наших померлих родичів відвідали нас.

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ