ЯК ПОДОРОЖУВАТИ АВТОСТОПОМ ПО ЄВРОПІ
Володимир Косинський
21.04.2020
1307

Найскладніша проблема подорожей автостопом - це вирішиться на подорож автостопом.

Для людини без досвіду така мандрівка здається чимось далеким, складним і взагалі тільки зі світу YouTube. Насправді ж, якщо ви мрієте проїхати автостопом по Європі, єдине чим ви відрізняєтеся від тревел-блогерів з інтернету — те, що вони вже зважилися на це. Все інше, просто питання організації. Тільки ця головна проблема може зашкодити вашій подорожі відбутися.

Найзручніше подорожувати автостопом удвох, максимум втрьох. Так більше шансів, що вам вистачить вільних місць в машині. Плюс, дуже допомагає якщо серед вас є дівчина. Я подорожував удвох з другом і був упевнений, що якби на його місці була дівчина, на узбіччі ми б проводили куди менше часу.

Час — це основний ресурс, який потрібен для таких подорожей. Далі декілька порад, які допоможуть вам отримати незабутній досвід європейського автостопу.

Заздалегідь складіть маршрут

Складати маршрут краще на основі великих автомагістралей і чим менше у них розвилок — тим краще. Плануючи маршрут, намагайтеся мислити як водій: кудою б ви поїхали з міста А в місто Б? Чим менше виходить варіантів, тим краще це місце підходить для автостопщика. Також варто відзначити, що в Італії автостоп офіційно заборонений, тому цю країну точно не варто обирати для першого досвіду. Я б порекомендував той маршрут, яким їхали ми: Будапешт-Відень-Брно-Прага. Він красивий і доволі простий.

З чого почати

Для того, щоб почати ловити попутку, потрібно спершу дістатися якнайближче до межі міста, а ще краще, потрапити трохи за його межі. Обов'язково по великій трасі, яка веде до того міста, куди ви прямуєте. Якщо не хочете витрачати гроші на громадський транспорт, потрібно йти пішки.

Знайдіть заправку

На трасі зазвичай всі їдуть досить швидко і у водія просто не вистачає часу, щоб помітити вас на узбіччі, прочитати вашу табличку, оглянути вас і прийняти рішення, чи пускати вас в свою машину. Тому наша ціль — ті, хто виїжджають з заправки. Стійте у кишені на виїзді, так вас буде видно і з траси (ну а раптом пощастить) і тим, хто виїжджатиме з заправки, буде зручно зупинитися і не перекривати проїзд. Якщо ви досить товариські, можете "піти в наступ". Ненав'язливо почніть розмову з людьми на заправці і дізнайтеся, чи не їдуть вони в потрібному вам напрямку і чи можуть вони підкинути вас. Якщо все зробити красиво і чемно, то мало хто зможе вам відмовити.

Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом

Якщо ви збираєтеся в тривалу подорож, не забувайте підтримувати респектабельний зовнішній вигляд (одяг, волосся, борода). Не забувайте, водії приймають рішення, чи варто пускати вас до себе в машину, дивлячись на ваш зовнішній вигляд.

Пишіть табличку

Знайти шматок картону на багато простіше, ніж здається. Біля великих магазинів часто ставлять картонні коробки з-під продуктів. Відірвіть від них одну із сторін і все готово. Маркер візьміть з собою або купіть на заправці. Пишіть великими друкованими літерами, пишіть так, щоб їх було легко побачити і прочитати. Це спростить спілкування з водієм, якщо у вас раптом виникне мовний бар'єр.

Спілкуйтеся

Товариськість - головний козир автостопщика. Буде добре, якщо у вас більше ніж одна людина може вільно спілкуватися англійською. У моєму випадку вести бесіду міг тільки я. За правилами етикету автостопщика, потрібно підтримувати бесіду з водієм. Він же не просто так вас підібрав, швидше за все йому просто нудно їхати самому або хочеться поспілкуватися з цікавими людьми (зануди навряд чи будуть так подорожувати ;) Але ось проблема, зазвичай, після 5-10 км пішки до місця стопа і ще пари годин на пекучому сонці — в машині одразу ж хилить в сон. У той час як мій друг мирно спав, я розповідав водієві про нас, нашу подорож.

Але це насправді дуже захоплююче, допомагає дізнатися багато цікавого про країну з перших вуст. У вас є можливість задавати цікаві питання, попросити поради про нове для нас місто і познайомиться з дуже цікавими людьми. Так, наприклад, з Будапешта до Відня нас віз місцевий бізнесмен на крутому Mercedes S500.


Підсумок:

Я абсолютно точно не віднесу автостоп до одного з комфортних і легких способів подорожувати. Він забирає багато сил і часу, потрібно багато ходити і стояти, а ще терпіти спеку чи дощ на трасі. Але навіть незважаючи на це, є дуже великий кайф в такій подорожі. Я висловлюю його однією фразою: Вранці ми прокинулися в Будапешті. Знайшли біля смітника картонку. Написали на ній одне слово. І ось ми у Відні. Якщо це не магія, то я тоді навіть не знаю що.


Більше цікавої інформації про бюджетні способи подорожувати
за тегом #НЕРОВНИЙ TRAVEL 
Telegram-канал автора «Неровный Travel»

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ