Останні новини Борисполя на Borik.TV
Зараз сфера туризму переживає важкі часи, але все обов'язково повернеться в норму, потрібно лише трохи потерпіти.
А поки більшість країн Європи закрили кордони, у кожного з нас є час спланувати власну подорож мрії. І не просто "поїздку", а саме Подорож з великої літери, пригоду, яка запам'ятається на все життя. І напрямок тут не грає ролі, хоч Індонезія хоч Польща, важлива відвага зробити перший самостійний крок у невідомий світ.
Для багатьох головним каменем спотикання стає банальна відсутність досвіду. Щоб зважитися зробити те, що ніколи не робив і піти туди, де ніколи не був — потрібно докласти чимало зусиль. Але вони того варті!
Моя перша подорож мала бути на “Шлях Сантьяго” в Португалію, але все пішло не за планом ... і це назавжди змінило моє життя на краще. Півтора місяці я планував буквально кожен крок, кожен етап і відрізок цього маршруту, але за два тижні до початку відпустки зрозумів, що грошей не вистачає. Відступати наміру не було, тому я плюнув і буквально за пару годин накупив найдешевших квитків на лоукостер по Європі, забронював найдешевші хостели на Booking, зібрав все що міг вмістити в невеликий рюкзак (норми ручної поклажі) і відправився наодинці скитатися Європою на 2 тижні.
Я не знав, що і як потрібно робити, досвіду було рівно нуль і доводилося просто імпровізувати. Не обійшлося і без провалів, наприклад я випадково забронював ліжко в Венеції в кімнаті тільки для дівчат і звичайно ж мене туди не пустили. Довелося якось домовлятися, щоб не вигнали на вулицю і знайшли місце, де можна переночувати. Домовилися і в підсумку я ще знайшов крутих друзів з Іспанії і Нової Зеландії, з якими ми прекрасно погуляли по порожній нічній Венеції (дякуючи дощу)
Так я облетів літаками, об'їхав автобусами та потягами Краків, Венецію, Париж, Брюгге, Брюссель і Варшаву. Саме тоді я зрозумів кілька важливих речей:
Після тієї спонтанної пригоди я зрозумів, що підсів на подорожі безповоротно. Тоді у мене не було якогось одного місця, де шукати підказки, що і як робити бюджетному мандрівникові в новому місці, доводилося розбиратися по ходу, питати у людей і шукати по всіх просторах інтернету. Так мені поступово прийшла ідея і мета — скласти якісь підказки для інших таких шукачів пригод. А особливо для тих, у кого не виходить зважитися на перший крок в невідомість.
Гайдбук
З тих пір минуло вже більше двох років. Я спробував зібрати найважливішу інформацію про самостійні бюджетні подорожі в Європу на одному фізичному носію. Так з’явився мій “Гайдбук”.
Там ви знайдете підказки про те, як:
У цьому “Гайдбуці” я зібрав короткий опис самого цікавого в 96-ти містах 16-ти країн Європи, головні фішки 82-х "непопсових" пам'яток, опис 95-ти місцевих традиційних страв і напоїв, які варто спробувати. А ще там є спеціальні "розділи планування", в які ви можете, як в блокнот, записати всю найважливішу інформацію про вашу майбутню подорож. Також там є QR-коди з фотографіями, щоб візуально зрозуміти про що йде мова.
Загалом, я витратив півроку нічної роботи, щоб поділитися з вами своєю вірою в те, що подорожувати насправді не дуже дорого і складно, а найскладніша річ в крутій пригоді — це на неї зважитися.
Презентація мого проєкту "Гайдбук. Самостійна подорож в Європу", дивіться у відео.
Задати питання або придбати гайдбук:
Instagram | Facebook | Telegram